XIM Community

XIM4 for POLAND  (Read 104404 times)

Offline Gekkon

• Member
  • *
    • View Profile
Re: XIM4 for POLAND
« Reply #30 on: 01:12 PM - 03/27/14 »
Co kilka dni przeglądam to forum i. inne z konkurencyjnym sprzętem, powiem szczerze że z nieba mi spadliście.
Zastanawiałem się jak kupić to urządzenie itd. Do tej pory używałem eagleeya na ps3 i grało mi się dobrze ale nowy xim również zapowiada się świetnie. Dopiszcie mnie proszę do listy.

Offline DarekPL

• Member
  • *
    • View Profile
« Reply #31 on: 02:23 PM - 03/27/14 »
Widzę, że powoli rozrasta się polska społeczność ximowców :)
Jak tak dalej pójdzie to może z czasem doczekamy się własnego subforum na którym będziemy mogli powymieniać się własnymi doświadczeniami i konfigami z użytkowania xim4.
Tak na marginesie jestem ciekawy jak dużo jest użytkowników z Polski na tym forum grającym na którymś z modeli xim?

Offline Pawcio

• Member
  • *
    • View Profile
« Reply #32 on: 02:58 PM - 03/27/14 »
Ja grałem na edge ale niestety się go pozbyłem wraz ze sprzedażą PS3

Offline Pawcio

• Member
  • *
    • View Profile
« Reply #33 on: 02:59 PM - 03/27/14 »
In this topic, people from Poland are connecting to group order of xim4 if this possible.

Wstępna lista. (nie jest to lista na preorder, bo takowych nie będzie, jedynie na zbiorową przesyłkę - chodzi o obniżenie kosztów przesyłki + cła)

1. Pawcio
2. Piotr2004
3. JarBOR
4. DarekPL
5. zakupowiec2010
6. grzesiekjw1122
7. Marek
8. Gekkon

Co do cła, jest mniej więcej tak jak pisał kolega MonkBQ. Z tego co ja się dowiedziałem to:

Przesyłki o wartości do 45 Euro (ok 60 USD), mogą zostać w Polsce zwolnione z cła i VAT. Dotyczy to przesyłek zawierających towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym. Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przesyłki, które maja charakter okazjonalny np. raz w miesiącu i zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny. Decyzja należy do urzędu celnego.

Przesyłki o wartości powyżej 45 Euro ale nie więcej niż 150 Euro (ok 200 USD) mogą zostać w Polsce zwolnione z cła. Jest natomiast doliczany podatek VAT.

Zakładam, że nasza przesyłka będzie kosztować na pewno więcej niż 150 euro :D dlatego chyba trzeba liczyć się z tym, że cło zostanie doliczone, jak również podatek. Nawet jeśli Obsiv wyśle paczkę jako gift, nie ma gwarancji, że na granicy celnik do niej nie zajrzy i próba ominięcia cła się nie powiedzie. Prosiłbym osoby z tej listy o jakieś potwierdzenie dalszej współpracy, bo z tego co widzę Piotr jest aktywny :)

Pisałem dzisiaj do sklepu z Belgii, z którego ja kupowałem edga, mają mi jutro dać znać (o ile się dowiedzą) jaka będzie cena samego xim4 i czy jest jakiś preoreder. Pytając o termin dostałem odpowiedź, ze mieli info na koniec marca, a teraz mają informację, że pod koniec kwietnia produkt u nich będzie. Jeśli okaże się, że z tą przesyłką ze stanów będą jakieś problemy czy sporo kłopotu, to może u nich zapytać po prostu o kilka sztuk i jakiś rabat przy takim naszym wydatku. Kupując w Belgii nie martwimy się już o koszty cła itd, a sama przesyłka też była by tańsza. To tylko moje takie spekulacje i pseudopropozycję, ale porszę was o odniesienie się do nich i częstsze zaglądanie do tematu :)

Czy jest na forum prócz mnie ktoś z Polski? Chciałem się dorzucić do niemieckiej ekipy jeśli chodzi o przesyłkę XIM, ale tam podobno to odpada. Jeśli ktoś jest, to może zrzucimy się i zrobimy zamówienie grupowe.

Offline neme

• Member
  • *
    • View Profile
  • PSN ID: tester
« Reply #34 on: 03:21 AM - 03/28/14 »
Do tej pory używałem eagleeya na ps3 i grało mi się dobrze ale nowy xim również zapowiada się świetnie. Dopiszcie mnie proszę do listy.

Jak wsiadziesz na XIMa to zerwie Ci majty...przesiadka jak z poloneza do X6 :-)

Offline JarBOR

• Member
  • *
  • Primum non nocere
    • View Profile
  • Gamertag: JarBORx
  • PSN ID: JarBOR
« Reply #35 on: 04:26 AM - 03/28/14 »
Widzę, że powoli rozrasta się polska społeczność ximowców :)
Jak tak dalej pójdzie to może z czasem doczekamy się własnego subforum na którym będziemy mogli powymieniać się własnymi doświadczeniami i konfigami z użytkowania xim4.
Tak na marginesie jestem ciekawy jak dużo jest użytkowników z Polski na tym forum grającym na którymś z modeli xim?
Polskie forum już jest. W części Xbox. Wcześniej większość rodaków grała na xbox-ie. Ja grałem na xim1,xim3,xim Edge. Do dzisiaj je mam :) Na stare lata robię się chyba sentymentalny ;)
Ducky Mecha Mini,Ducky One 2 RGB TKL, KBP V60 Mini, Logitech G Pro Wireless, Logitech G Pro X Superlight, Arc Mayflower Mk2 + Sennheiser HD660S, HD560S + Modmic 5 - Ps4, Ps5 , Artisan Hayate Kou Soft, Artisan Hayate Otsu Soft, Zowie G-SR-SE

Offline Marek

• Member
  • *
    • View Profile
« Reply #36 on: 11:24 AM - 03/31/14 »
Mało nas. Niemców widziałem gdzieś ok .30 na wpsólne kupowanie.

Offline grzesiekjw1122

• Member
  • *
    • View Profile
  • PSN ID: grzesiekjw1145
« Reply #37 on: 11:50 AM - 03/31/14 »
No Ja gram aktualnie na Xim4Edge ps4 I jestem bardzo zadowolony Pozdrowienia od polaka z Danii

Offline DarekPL

• Member
  • *
    • View Profile
« Reply #38 on: 01:24 PM - 03/31/14 »
Zazdroszczę Tobie Grzesiek ja niestety nie mogę się już doczekać xim4 aby móc zagrać myszką na swojej ps4-ce  :(

Offline grzesiekjw1122

• Member
  • *
    • View Profile
  • PSN ID: grzesiekjw1145
« Reply #39 on: 08:46 AM - 04/01/14 »
Moze bysmy zagrali Jakis mecz razem w Cod Gosth moj nik to grzesiekjw1145 jestem codziennie po 18 Co o tym Myslicie?

Offline Pawcio

• Member
  • *
    • View Profile
« Reply #40 on: 09:36 AM - 04/01/14 »
Tylko BF4 :D

Offline JarBOR

• Member
  • *
  • Primum non nocere
    • View Profile
  • Gamertag: JarBORx
  • PSN ID: JarBOR
« Reply #41 on: 11:52 PM - 04/01/14 »
I się doczekaliśmy  :) Sprzęt wygląda świetnie, mam tylko nadzieję, że nie będziemy musieli czekać do końca następnego kwartału, aż będzie dostępny. Dobrze by też na starcie nie powielili błędów z premier poprzednich generacji xim-ów( mała ilość w pierwszym rzucie). Przydało by się też dopracować oprogramowanie ( Xim4E na xbox one- coś jest nie tak z dźwiękiem). Tak czy inaczej kasa już przygotowana. Pzdr ;)
Ducky Mecha Mini,Ducky One 2 RGB TKL, KBP V60 Mini, Logitech G Pro Wireless, Logitech G Pro X Superlight, Arc Mayflower Mk2 + Sennheiser HD660S, HD560S + Modmic 5 - Ps4, Ps5 , Artisan Hayate Kou Soft, Artisan Hayate Otsu Soft, Zowie G-SR-SE

Offline Pawcio

• Member
  • *
    • View Profile
« Reply #42 on: 02:45 AM - 04/02/14 »
Czy wszystkie osoby z listy dalej, że tak powiem są akutalne?

Offline zakupowiec2010

• Member
  • *
    • View Profile
« Reply #43 on: 03:12 AM - 04/02/14 »
ja sie potwierdzam

ps4 bf4 gdyby ktos potrzebowal pilota, to zapraszam, to jedyne, co ogarniam na padzie...

Offline Pawcio

• Member
  • *
    • View Profile
« Reply #44 on: 03:17 AM - 04/02/14 »
Z tego co widzę na ten formularz waiting list idzie wpisać jedną osobę, napisałem do OBsIV, jak załatwić naszą grupkę. Czekam na odpowiedź ;)