XIM Community

What should you choose Apex xim or Xim4?  (Read 233 times)

Offline Jacek666

• Member
  • *
    • View Profile
    • Worldofconsoles
  • PSN ID: jacek6663
What should you choose Apex xim or Xim4?
« on: 07:17 AM - 03/12/18 »
Hello, I am new to the forum, so I am asking for your understanding from Poland and I use the translator: o
My question is what should I choose Apex or Xim4? I have ps4 slim or are there any differences huge in these models eg xim4 has more ready profiles? better settings? So far, I have used the Tactical Assault Commander Pro, the dead zone bothers me there
✠Xim Apex✠
✠G706✠
✠G440✠
✠Sony Navigation Controller✠
✠LOGITECH K360✠

Offline GitGud

• MVP
  • *
  • Join the discord! It's where the fun's at!
    • View Profile
Re: What should you choose Apex xim or Xim4?
« Reply #1 on: 07:25 AM - 03/12/18 »
Hello, I am new to the forum, so I am asking for your understanding from Poland and I use the translator: o
My question is what should I choose Apex or Xim4? I have ps4 slim or are there any differences huge in these models eg xim4 has more ready profiles? better settings? So far, I have used the Tactical Assault Commander Pro, the dead zone bothers me there

XIM Apex jest lepszy niż XIM4. Przede wszystkim jest tańszy, jest szybszy 8ms (xim4 125hz) vs 1ms (xim apex 1000hz). Wszystkie gry na XIM4 znajdują się również na XIM Apex. XIM Apex i XIM4 są o wiele lepsze niż Hori Tac.
My Current Setup + CouchMaster Review | PUBG Config | XIM Apex | Xbox One X |
SteelSeries Rival 600 | SteelSeries Dex | SteelSeries Apex M500 | SteelSeries Siberia 800 | Turtle Beach Stream Mic | CouchMaster Cycon

Offline Jacek666

• Member
  • *
    • View Profile
    • Worldofconsoles
« Reply #2 on: 07:32 AM - 03/12/18 »
Thank you for a quick explanation. Are you Polish :)?
in that case I choose Apex which mouse do you suggest under apex as reasonably max 250 PLN wired or wired?
« Last Edit: 07:38 AM - 03/12/18 by Jacek666 »
✠Xim Apex✠
✠G706✠
✠G440✠
✠LOGITECH K360✠

Offline GitGud

• MVP
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: 07:40 AM - 03/12/18 »
Dzięki wielkie za szybkie wyjaśnienie Jesteś polakiem :) ?
w takim razie wybieram Apex jaka myszkę proponujesz pod apex w miarę rozsądku max 250zł przewodowa czy bez przewodowa ?

Nie ma za co. Tak jestem polakiem ale w Anglii mieszkam. Ja używam myszke Rival 600 ale jest całkiem droga ale jest super wygodna, Rival 310 jest dobra ma ten sam sensor co Rival 600. Każda myszka z Logitech G serii jest również dobra G403, G502, G603, G903.
SteelSeries Rival 600 | SteelSeries Dex | SteelSeries Apex M500 | SteelSeries Siberia 800 | Turtle Beach Stream Mic | CouchMaster Cycon

Offline Jacek666

• Member
  • *
    • View Profile
    • Worldofconsoles
« Reply #4 on: 07:47 AM - 03/12/18 »
O widzisz super naprawdę dzięki jeszcze raz może masz jeszcze jakieś wskazówki dla mnie jako nowego posiadacza apex znaczy jeszcze nie mam ale na dniach będzie ogólnie powiem ze odpowiadało by mi klawiatura i myszka bez przewodowa aby pozbyć się kabli ale nie wiem jak to będzie się przekładać na lagi opóźnienia itd ... co o tym sadzisz ?
✠Xim Apex✠
✠G706✠
✠G440✠
✠LOGITECH K360✠

Offline GitGud

• MVP
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: 08:01 AM - 03/12/18 »
O widzisz super naprawdę dzięki jeszcze raz może masz jeszcze jakieś wskazówki dla mnie jako nowego posiadacza apex znaczy jeszcze nie mam ale na dniach będzie ogólnie powiem ze odpowiadało by mi klawiatura i myszka bez przewodowa aby pozbyć się kabli ale nie wiem jak to będzie się przekładać na lagi opóźnienia itd ... co o tym sadzisz ?

Po pobraniu aplikacji na twój telefon włącz "Expert Mode". Pozwoli to na przełączenie z 125hz na 1000hz.
Myszy z Logitech są bardzo dobre, ponieważ nie mają opóźnień bez przewodowo. Są tak dobre, jak kabel.
Upewnij się że masz dobrą podkładkę pod mysz. Zobacz na link w moim podpisie na forum, jeśli jesteś zainteresowany co ja używam z Apexem.

Offline Jacek666

• Member
  • *
    • View Profile
    • Worldofconsoles
« Reply #6 on: 08:24 AM - 03/12/18 »
Z myszek bezprzewodowych to chyba najtaniej Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse bo musi mieć te 12000dpi ? a z klawiatury bezprzewodowej tez są jakieś wymagania ?
✠Xim Apex✠
✠G706✠
✠G440✠
✠LOGITECH K360✠

Offline GitGud

• MVP
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: 08:52 AM - 03/12/18 »
Z myszek bezprzewodowych to chyba najtaniej Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse bo musi mieć te 12000dpi ? a z klawiatury bezprzewodowej tez są jakieś wymagania ?

Moj kolega uzywa 603 razem z Corsair K63 wireless. Upewnij sie ze klawiatura nie uzywa bluetooth tylko ma wlasny nadajnik. Zobacz tutaj https://community.xim.tech/index.php?topic=32933.0 to sa klawiatury ktore dzialaly z xim4 wiec powinny dzialac z xim apex.